Svět parfémů je do značné míry i světem značek. Je jich přehršel. Opravdu mnoho. Některé skoro stejné a jiné zase na hony vzdálené. Často se jedná o velké módní domy – Versace, Armani, Dior, Chanel. Značky, které vyrostly na oblečení a postupně zařadili do svého sortimenty i opojné vůně a další kosmetiku. O něco později začali parfémy prodávat i výrobci sportovního oblečení jako Nike, Puma či Addidas.

Značky parfémů hrají nesmírně důležitou roli.Své vůně ale mají i velké značky mimo módní průmysl. Třeba Ferrari, Mercedes-Benz nebo James Bond.

A svůj parfém má prakticky každá významná osobnost: zpěvačky (Lady Gaga, Katy Pery, Madonna), modelky (Naomi Campbell), herci (Antonio Banderas) nebo třeba profesionální celebrity jako Paris Hilton.

Ty nejlepší parfémy, ale často dělají malé firmičky, které to dělají s obrovským nasazením a láskou. Jako například Oscar de La Renta, Paul Smith, Valentino, Estée Lauder.

Značky a parfémy

Firem a značek je mnoho. Ani tady nenaleznete zdaleka všechny. Přesto vám můžeme slíbit, že se budeme snažit zmapovat, co nejvíce z opojného světa vůní.