Představení značky Versace

Představení značky Versace

Málokterá značka má takový zvuk jako italská Versace. Firma vybudovaná z čiré vášně jednoho muže pro módu, design a krásné věci. Gianni Versace zasvětil tomuto poslání celý život a podařilo se mu vybudovat módní dům, který má svůj jedinečný styl, a který je široce obdivován jako málokterý jiný. I zásluhou Versace se Milán stal světovou módní metropolí.

Představení značky Versace

Historie

Historie značky se začala psát 2. prosince 1946, kdy se narodil Gianni Versace. Stalo se tak ve slunné, ale chudé Kalábrii na jihu Itálie. Už v dětství musel malý Gianni pomáhat své matce v jejím krejčovském salonu. A v deseti letech navrhl své první šaty. Ty si našly svou šťastnou zákaznici a o kariéře mladého Versaceho bylo rozhodnuto.

Brzy se stal elitním krejčím. Takových ale byli v Itálii tisíce. Proto se rozhodl jít dál a v 25 letech se odstěhoval do Milána, kde se nechal zaměstnat jako návrhář u firmy Florentin flowers. Na začátku sedmdesátých let tady nabral mnoho zkušeností. Konečně mohl rozvinout svou kreativitu a zároveň pozorovat, jak to funguje ve velké módní firmě.

Gianni Versace osobně.

Vlastní cesta a úspěchy

V roce 1976 se už vyspělý Versace rozhodl osamostatnit. Vytvořil svou první kolekci a založil vlastní butik. V tom mu velmi pomohli i jeho starší bratr Santa a mladší sestra Donatella, kteří mu na podnik přispěli a sami se ve firmě angažovaly. Už za první rok vydělala firma 23 milionů dollarů a byla na raketovém vzestupu. V roce 1978 uvedl Versace také první kolekci pro muže.

Na konci sedmdesátých let začal spolupracovat s operní scénou La Scala, jenž je jedním ze světově nejproslulejších operních domů. Navrhl zde kostýmy hned pro několik představení, které sklidily nesmírný úspěch.

Parfémy Versace pro vás.Od té doby byl Versace na výsluní a celých 20 let do konce milénia udával v módě trendy. Oblékal Madonnu i princeznu Dianu. První velká cena přišla v roce 1982 za nejlepšího návrháře sezony. V roce 1985 pak následovala cena za přínos divadelnímu umění. Té si cenil nejvíce. A samozřejmě mnoho dalších uznání jeho práce.

Závěr života měl slavný návrhář těžký. Od roku 1994 zápasil s rakovinou. Nicméně i v této těžké době se mu v létě 1997 podařilo uspořádat slavnou pařížskou přehlídku. Ta byla laděna do pochmurných černých barev, ze které jako anděl vystupovala na závěr bíle oděná Naomi Campbell. Život Versaceho nakonec uhasl předčasně 15. července 1997 v Miami Beach, kde byl zastřelen přímo před svým domem sériovým vrahem.

Oblíbená řada Crystal pro ženy.

Parfémy Versace

Versace uvedl první kolekci parfémů fragrance for women v roce 1981 a stál za nimi sám Gianni. V parfémech se velmi angažovala jeho sestra Donatella, se kterou vytvořili úspěšnou řadu Blonde.

Charakteristika značky Versace

Symbolem značky je Medusa, po jejímž pohledu má každý zkamenět. Versace chtěl oslňovat a proto si vybral do loga právě tuto mytickou postavu. Versace zásadně používal ty nejlepší materiály a měl skvěle zvládnuté řemeslo. Kvalita u něj byla vždy nutná ale nikoliv postačující podmínka. Do svých modelů vtělil ještě něco víc. Byla to především fantazie a nekonečná kreativita. Jeho modely bavily a měly šmrnc. Používal erotizující prvky, které prostě vypadaly sexy. A to i v mužských kolekcích, což je opravdu nevídané. Zároveň, ale dokázal být přiměřeně decentní.

Kvality, tradice a hodnoty značky Versace jsou nezpochybnitelné. Do našich životů přináší poctivou italskou módu, která dokáže rozzářit šatník.

Parfémy Versace v našem katalogu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *